Elfogyasztott debreceni

2015-08-17 13:13:18

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjában vasárnap délután lejátszott Jászberényi FC – DVSC-DEAC II. mérkőzésen hazai siker született. Mégpedig azért, mert hiába érkezett a vendégcsapat több olyan játékossal is, akik az NB I-es keret tagjai, a JFC labdarúgói mindvégig összeszedettebben, harcosabban futballoztak. A gólhelyzetek számában is felülmúlták ellenfelüket, és egyet ezek közül gólra is váltottak.

Mindkét együttes egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel várta a nemrég kezdődött bajnokság harmadik fordulóját. A debreceniek nyerni jöttek Jászberénybe – nem is kikapni –, de mindent elmond az első félidőben nyújtott teljesítményükről, hogy az edzőjük, Szatmári Csaba végigdühöngte a játékrészt. A mieink megilletődöttség nélkül álltak (inkább futottak) neki a feladatnak, az első percektől kezdve látszott, hogy le akarják gyűrni az esélyesebbnek tűnő hajdúsági alakulatot.

A szünet után a „kis Loki” mestere még kevesebb jót láthatott a sajátjaitól, nem segített, hogy „Lekaplak mindjárt, te, és mehetsz vissza az első csapathoz!”, és az sem, hogy a pályára küldte a már 42 éves klubkedvencet, Dombi Tibort is.

Dombi nem találkozott a labdával, miképpen az 56. percben az egyszeres válogatott, a skót Hearts gárdájában is profiskodó debreceni kapus, Balogh János sem. Ekkor ifjabb Igor Nicsenkót teperték le a kaputól 22 méterre, és Mile Krisztián jobb sarokba lőtt szabadrúgására Balogh nem ért oda időben (1 – 0).

A JFC előnye és szívóssága kitartott a meccs lefújáságig, és Igor Nicsenkóban, a csapat trénerében is felengedhetett a feszültség. „Gratulálok a játékosaimnak. Egy szoros, jó iramú mérkőzésen az első perctől az utolsóig keményen megdolgoztunk ezért a győzelemért.”