Mínuszos játék

Egy gól és két ember mínuszban fejezte be szombaton délután a Jászberényi FC a Felsőtárkány SC ellen lejátszott hazai bajnoki mérkőzését. A labdarúgó NB III. Keleti csoportjának utolsó előtti (29.) fordulójában végigszenvedett találkozó nem sokban igazolta a magyar futball látványsportágak közé történt besorolását. A Berénybe kirándult felsőtárkányi drukkereknek persze tetszett meccs, a végén lelkesen megéljenezték az övéiket. Így szép az élet, a győzelmet ritkán kell szégyellni.

2015-06-01 08:44:27

Az első félidőben mintha csocsóztak volna a fiúk, összevissza pörgött a labda a pályán. A vendégek kapuját komolyan nem veszélyeztettük, bár a 31. percben Kiss Károly úgy találkozott a hevesiek kapusával, hogy megesik, amikor azonnal büntetőt fújnak az ilyen „földharcért”. Az erre a napra rendelt dirigens viszont szögletet ítélt.

Nemcsak az előrefele játékban vallottunk kudarcot, a védekezésünk is gyászos volt. A felsőtárkányiak azonban nem tudtak élni a felkínált esélyekkel, és háromszor is megmenekítettek bennünket a bekapott gólok utáni levertségtől. Kétszer Szatmári Zoltán kaparintotta meg a kapunkba tartó labdát, egyszer a felső léc mentett.

A második negyvenöt percben sem ejtettük kétségbe a táblázaton emberes pontkülönbséggel mögöttünk álló vendégcsapatot. Pedig ekkor már jobban nekik feszültünk. Hiába. Lassan, de biztosan „leszalámiztuk” magunkat.

László Krisztián a 70. percben kizárta magát a további labdaterelésből, a második sárga lapja után a pirosat is megkapta. Alig néhány percre, egy gáncsra és némi reklamálásra volt szüksége ehhez a mutatványhoz.

A vendégek addig-addig hozták zavarba a védelmünk jobb oldalát, amíg a 79. percben Kálmán József lódult meg ott a labdával, és irgalom nélkül beverte a hosszú, bal alsó sarokba (0 – 1).

Két perccel később Dajka Lászlónak sem lehetett maradása a gyepen, őt is két sárgával meg egy pirossal küldte le a bíró.

A 85. percben másodszor találták telibe a kapufánkat a felsőtárkányiak, de ez az esemény már keveseket kavart fel. Eldőlt, hogy a szebb helyezésről szőtt álmok szertefoszlottak, a JFC a 2014-15-ös idényt legfeljebb a mezőny közepén zárja.

Német Gyulának sem maradt más, mint a keserű számvetés: „Gratulálok az ellenfelünknek. Tipikus egygólos meccs volt, de azt az egy gólt, sajnos, nem mi szereztük. Úgy gondolom, hogy a játékvezető az eredményt befolyásoló hibát követett el az első félidőben, amikor egy 11-est nem adott meg nekünk. De nem emiatt vesztettünk. Ez egy ilyen nap volt, semmi sem jött össze.”