A bajnok semmit sem bízott a véletlenre

2016-04-04 09:53:35

Vasárnap délután – egy hét leforgása alatt – harmadszor találkozott egymással a címvédő Linamar-BRSE és a Jászberényi Röplabda Klub csapata a 2015/2016-os szezon elődöntőjében. A három győzelemig tartó párharcban 2-0-ra vezettek a csabaiak, akik nem is bíztak semmit a véletlenre a harmadik mérkőzésen.

Pénteki, jászberényi győzelmével a bajnoki döntő kapujába ért a címvédő Linamar-BRSE csapata, ahogy a másik elődöntőben 2-0-ra vezető Vasas Óbuda is. A piros-kékek az UTE ellen érhetnek révbe, s akkor megismétlődhet az előző két év bajnoki döntője, melyben a békéscsabaiak mindkétszer jobbnak bizonyultak a Vasasnál. A harmadik helyért pedig a mieink ellenfele az UTE lesz, amennyiben érvényesül a papírforma az elődöntők harmadik mérkőzésén.

Lányaink minden tehertől megszabadulva, nyugodtan készülhettek a harmadik mérkőzésre. Csak igazán azt sajnálhatták, hogy az első és a második mérkőzésen is volt egy-egy játszma, amelyben szettlabdáig jutottak, de nem tudták megnyerni. A Deme-csapat célja ezen a vasárnap délután is az volt, hogy a lehető legjobban megszorongassa az idei szezonban a bajnokságban és a Magyar Kupában még veretlen ellenfelét.

Linamar-BRSE – Jászberényi RK

I.    szett

Deme Gábor a Borsos, Mishonova, Gardovic, Pintér, Bleicher N., Brkovic kezdő hatos küldte a pályára, liberó Lékó Lilla.

A házigazdák a legerősebb összeállításban kezdték a játékot: Szakmáry, Clement, Tálas, Bodnár, Soós, Matic, liberó Molcsányi Rita.

4-1: Bár az első pontot mi szereztük, a folytatásban négy csabai pont következett.

8-3: Az első technikai időnél öt ponttal vezet a jobban kezdő hazai csapat. Egy-két bosszantó hiba is kellett a részünkről, hogy elhúzzon a házigazda. Bleicher Nóra helyére Takács Bernadett a pályán.

11-3: Újabb gyors csabai pontok után Deme Gábor időt kért.

16-3: Csak egy csapat van a pályán, nem a miénk.

16-4: Végre egy jó sánc után szerzünk egy pontot.

16-5: Mishonova a sáncra üt, onnan pályán kívülre pattan a labda.

20-7: Visszaállt a menetrend, csabai pontok után Deme Gábor kikérte második idejét.

25-14: Alig 19 perc kellett a házigazdáknak, hogy előnyt szerezzenek.

II.    szett

5-5: Eddig egyformán rontottak a csapatok.

7-5: Az eddigi legszebb labdamenet után a miénk lett a pont.

8-7: Közel sem volt olyan lendületben a hazai gárda, mint az első szettben. Kicsit jobban játszottunk, s ez máris látszott az eredményen.

11-7: Meglódultak a hazaiak, Deme Gábor időt kért.

16-12: A második technikai időnél sem változott a különbség.

19-13: Deme Gábor kikérte második idejét.

23-14: Ismét állva hagytak bennünket a hazaiak.

25-14: Két ász szervával a második szett is könnyen a csabaiaké.

Negyvenkét perc alatt nyerte meg az első két szettet a sokkal jobban játszó címvédő. Nagyon nagy változásra lett volna szükség, hogy szorosabban alakuljon a találkozó hátralévő része. Ebben a két szettben nem tudtunk felnőni az ellenfélhez, a párosmérkőzés két leggyengébb játszmáját produkáltuk.

III.    szett

1-3: Ha Matic nincs a pályán azt a csabaiak is megérzik. Nálunk Bleicher Réka lett a feladó Brkovic helyett.

5-8: Mindkét oldalon a cserék után a mieink összpontosítottak jobban.

9-9: Gardovicot sáncolták, helyére jött Takács Bernadett.

11-9: Két hiba és máris a házigazdák vezettek.

14-10: Bosszantó hibák után kért időt Deme Gábor.

16-13: Innen akár még szettet is lehet nyerni.

20-16: Nem tudtunk közelebb kerülni a házigazdákhoz.

25-20: Bleicher Réka hosszú nyitása után meccslabdája volt a hazaiaknak, amit meg is csináltak.

A cserék után ebben a szettben már tartottuk a lépést a házigazdákkal, de szettet most sem sikerült nyernünk. Ezúttal úgy tűnt – különösen az első két szettben –, hogy játékosink már nem bíztak abban, hogy szorossá tudják tenni a szetteken belül az eredményt.

Linamar-BRSE - Jászberényi RK 3:0

A párosmérkőzés végeredménye: 3-0 a Linamar-BRSE javára.

A békéscsabaiak így a bajnoki döntőbe kerültek, míg a mieink a harmadik helyért játszhatnak majd.

Nem történt tragédia, a legjobb magyar csapat ellen egyelőre ennyire vagyunk képesek. Nem kérdés, hogy a bajnoki döntő esélyese is a Linamar-BRSE, ahol még nem tudni melyik csapat lesz az ellenfelük, ugyanis az UTE 0-2 után idegenben győzte le a Vasas Óbudát és szépített 1-2-re a három győzelemig tartó párharcban. Ők tehát még játszanak tovább, míg a békéscsabaiak és mi várjuk leendő ellenfelünket.