Megszorongattuk a listavezetőt, de érvényesült a papírforma

2016-03-03 13:43:48

Az NB  I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 21. fordulójában a listavezető Atomerőmű SE együttese látogatott szerdán este a Bercsényi úti játékcsarnokba. A mieink egy félidőn keresztül tartották a lépést ellenfelükkel, de nem tudták megakadályozni a paksiak győzelmét.

Amikor a tabella utolsó helyezettje az elsőt fogadja, akkor annak a mérkőzésnek a listavezető az esélyese. Így volt ez szerdán este a Bercsényi úti játékcsarnokban is, a JP TOP COP Jászberény – Atomerőmű SE találkozón is. A bombaerős kerettel rendelkező vendégek ellen óriási bravúrnak számított volna a mieink győzelme.

Egy félidőn keresztül nem látszott, hogy milyen nagy a távolság a tabellán a két együttes között. Bár az eső negyedben vendégek kétszer is vezettek 7 ponttal, Dramicaninéknak sikerült egyenlíteni (20-20). A játék képe nem változott a második tíz percben sem. Hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Gyors, látványos, sportszerű volt a játék, s mindkét oldalon szórták a hármasokat a játékosok. Ritka az a mérkőzés, ahol az első félidőben az egyik csapat 50%-kal (JP TOP COP Jászberény), a másik együttes 56%-kal (Atomerőmű SE) dobta a triplákat. Szrecsko Szekulovics játékosai remekül helytálltak az első félidőben esélyesebb ellenfelükkel szemben, s 50-50 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben.

Ahogy azt várni lehetett, a remek külföldiekkel és magyar válogatottal megtűzdelt vendégek a második félidőt keményebb védekezéssel kezdték, s ez nem nagyon ízlett a mieinknek. Támadásban a paksiak jobban használták ki lehetőségeiket, míg a mienk ziccereket rontottak. Ennek eredményeként 4-6 pontos előnyre tett szert a vendég együttes. A harmadik negyed végére 9 pontra nőtt a különbség a két csapat között (62-71). A záró tíz percben, bár Horváth Ákosék minden megtettek a fordítás érdekében, nem sikerült a fordítás. Még 62-66-nál ugyan felcsillant a remény, ám a listavezető játékosainak keze a hajrában sem remegett meg és növelni tudták a különbséget (80-92).

Összességében elmondható, hogy a jobb erőkből álló csapat a papírformának megfelelően nyerte meg a mérkőzést. A játék során azonban nem látszott, hogy az utolsó játszott az elsővel. Amíg bírták erővel, a mieink jól tartották magukat, ám a vendégek nagyobb rotációs lehetősége eldöntötte a találkozó sorsát.

JP-TOP COP Jászberény – Atomerőmű SE 80-92 (20-20, 30-30, 12-21, 18-21)

JP-TOP COP Jászberény: COHN 17/6, RAKICS 13/3, HORVÁTH Á. 13/9, Soós -, Dramicsanin 12/6 Csere: SHERMAN 18, Caffey 4, Cseh 3/3

Atomerőmű SE: KOVÁCS Á. 14/6, ROBINSON 14/12, Barnies 13/3, Eilingsfeld 3/3, Tóth Á. 10. Csere: DUNN 16/9, Fomin 2, WATKINS 13, Will 4, Medve 3/3