Kosárlabda: érvényesült a papírforma Szombathelyen

2018-01-22 12:41:50

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság 16. fordulójában az Aréna Savariába látogatott csapatunk. A szombathelyiek otthona az idei szezonban eddig bevehetetlen volt, s az is maradt, miután a házigazdák 20 ponttal legyőzték csapatunkat.

A tisztes helytállás lehettet a célunk a szombathelyiek elleni idegenbeli mérkőzésen. Hazai pályán ugyanis a Falco ellen az idei szezonban még nem nyert magyar csapat. A MAFC 35, az Atomerőmű 31 pontos vereséggel távozott Szombathelyről, s a bajnok Szolnok is 18 ponttal kapott ki az Aréna Savariában.

Nos, a mieink három negyeden át remekül helyt álltak a sokkal esélyesebb ellenfelükkel szemben. A korábban Jászberényben is edzősködő Szrecsko Szekulovics csapata sokáig nem tudta saját játékát játszani a találkozón, mert a mieink jól lassították a játékot. A harmadik negyedben egyszer még a vezetést is átvettük (44-45), de a folytatásban már a hazaiak akarata és nagyobb tudása érvényesült.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – JP Auto-Jászberényi KSE 85–65 (16–15, 19–12, 20–18, 30–20)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Govens 11/3, Perl 23/6, Váradi 10/6, Borisov 11/9, Tóth N. 8. Csere: Pustahvar 6/6, Norfleet 5/3, Zsigeranovics 2, Durázi 6, Hódi -, Kovács B. 3/3, Dancsecs -.

Edző: Szrecsko Szekulovics

JP Auto-JKSE: Nelson 15/9, Rakics 3/3, Wallace 18/9, Lucsics 8, Sejfic 10. Csere: Molnár 2, Cseh 2, Kerpel-Fronius 7/3, Bazsó -.

Edző: Nikola Lazics

A két vezetőedző a következőképpen értékelte a látottakat a bb1.hu hírportálon:

Szrecsko Szekulovics, a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely vezetőedzője: Ma este elégedett vagyok a 65 pont kapott pontunkkal, ez azt jelenti, hogy jól védekeztünk. A támadójátékunkkal viszont nem voltam elégedett az első félidőben. A Jászberény taktikája az volt, hogy hosszú támadásokkal operáljon, lelassítson minket, mi erre nem reagáltunk jól, lassúak voltunk mi is, átvettük ellenfelünk stílusát, a kérdés csak az volt, mikor kapjuk el a fonalat támadásban. Amint ez sikerült, rögtön megnőtt a különbség is, és aztán simán nyertünk. Attól függetlenül, hogy a Jászberény hányadik a tabellán, minden csapat ellen nehéz játszani, végül sikerült húsz ponttal győzni, és ez a fontos. Ez a stílus ma nem jött be számunkra, főleg támadásban, egy darabig kerestük a saját ritmusunkat, de nincs probléma, ez benne van a pakliban, nyertünk, és megyünk tovább.

Nikola Lazics, a JP Auto-Jászberényi KSE vezetőedzője: Gratulálok a Falcónak, abszolút megérdemelt a győzelme. Három negyeden keresztül mi is partiban voltunk, főleg a harmadik negyedben játszottunk jól, de most megnéztem statisztikát, a Falc dobott harminc pontot gyorsindításból, ez túl sok. Beszélgettünk róla előzetesen, nagyon fontos lett volna a tranzíciós védekezés, az öt-öt védekezést jól csináltuk. Nem volt jó ritmusunk támadásban, főleg amikor a Falco volt agresszívebb. Ettől függetlenül a mai meccsben sok volt a pozitívum számomra, a meccs előtt is tudtuk, hogy nemcsak a JKSE ellen, a Falco pályáján sokkal esélyesebb a hazai csapat, gratulálok nekik még egyszer, és további sok sikert!