Röplabda: váratlan eredmények az alapszakasz felének végén

2017-12-18 15:38:12

A női röplabdabajnokság alapszakaszának első fele lassan lezárul. Már csak az A-csoportban van hátra egy tévés mérkőzés, melyen éppen a Jászberény VT fogadja a bajnoki címet védő békéscsabaiakat, de ettől függetlenül már kialakult a felső- és az alsóház mezőnye.

Szombaton és vasárnap 3-3 mérkőzést játszottak az NB I-es női röplabdabajnokság alapszakaszának zárásaként. Így már csak egy korábbról elhalasztott találkozót kell pótolni a jászberényieknek és a békéscsabaiaknak, de ez már nem befolyásolja a csoportok végeredményét.

Szombaton a gödöllőieket fogadta a Jászberényi VT együttese 3:2-es vereséget szenvedett.  A vendégek két megnyert szett után nagyon közel kerültek, hogy 3:0-ra megnyerjék a mérkőzést, ám a mieinknek sikerült 2:2-re egyenlíteni. A döntő szettet viszont a vendégek bírták jobban, s végül ők örülhettek a győzelemnek. Az A-csoport másik mérkőzésén is meglepetés született, a budaörsiek hazai pályán 3:1-re győzték le az UTE csapatát, amely napokkal korábban megfosztotta kétéves hazai veretlenségétől a békéscsabaiakat.

A B-csoporban az MTK a papírformának megfelelően győzött a Palota RSC otthonában.

A-csoport:

Jászberényi VT – Penta Gödöllői RC 3:2 (-23, -14, 20, 17, -13)

Budaörsi DSE – UTE 3:1 (-20, 19, 25, 23)

B-csoport

Palota RSC – MTK Budapest 0:3 (-18, -11, -18)

Vasárnap újabb három mérkőzést játszottak a csapatok. A békéscsaba és a Nyíregyháza szettveszteség nélkül szerezte meg a 3-3 bajnoki pontot, míg a Vasas 4 játszmában múlta fölül a TFSE csapatát.

A-csoport

Linamar BRSE – Szombathely 3:0 (14, 7, 18)

MCM Kaqposvár – Fatum Nyíregyháza 0:3 (-18, -15, -20)

B-csoport

TFSE – Vasas Óbuda 1:3 (-13, 20, -15, -17)

2. Vasas Óbuda 8 gy 2 v (25:12) 22

3. MCM Kaposvári Egyetem 7 gy 3 v (23:21)

4. MTK Budapest 4 gy 6 v (16:20) 14

5. Palota RSC 1 gy 9 v (6:27) 4

6. TFSE 1 gy 9 v (5-29) 2

A Jászberényi VT – Linamar BRSE (december 20-án játsszák és az M4 élőben közvetíti)  találkozó eredményétől függetlenül már kialakult a felső- és az alsóház mezőnye.

A felsőházban játszik tovább:

Linamar BRSE, Fatum-Nyíregyháza, UTE, Vasas Óbuda, Jászberényi VT, MCM Kaposvári Egyetem

Az alsóházban játszik tovább:

Penta Gödöllői RC, MTK Budapest, Budaörsi DSE, Palota RSC, Szombathely, TFSE

Mindkét csoportban oda-vissza mérkőznek meg egymással a csapatok az alapszakasz második körében.