Tisztes vereség a bajnok otthonában

2017-12-18 12:42:59

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 11. fordulójában a bajnoki címet védő Alba Fehérvár otthonában lépett pályára a JP Autó-JKSE csapata. Bár a papírforma nem borul, a 13 pontos vereség miatt nincs mit szégyenkeznünk.

A bajnok Alba Fehérvár sérülések miatt a vártnál gyengébben rajtolt a 2017/2018-as szezonban, ám a mieinket már egymás utáni 5 győzelemmel várták Lóránt Péterék.

Az első negyedben mi kezdtünk jobban, ám a játékrész második fele a hazaiaké volt, s tíz percnyi játék után 17-11 állt az eredményjelzőn. Nem változott a játék képe a második negyedben sem, a hazai csapat fokozatosan növelte előnyét és a félidőben már 21 pont volt a különbség (43-22) a csapatok között.

A nagyszünetet követően a mieink vették át a játék irányítását és Sejfics kosaraival sikerült is 11 pontra csökkenteni a hátrányunkat (51-40). A záró tíz percben a fehérváriak nagyon figyeltek arra, hogy a mieink ne kerüljenek 10 ponton belülre, s a kosárszegény találkozót végül 68-55-re nyerték meg.

Tisztes vereséggel zártuk tehát a fehérvári túrát, s jöhet a számunkra nagyon fontos két hazai találkozó, a Sopron és a MAFC ellen.

Alba Fehérvár - JP Auto-Jászberényi KSE 68-55 (17-11, 26-11, 8-18, 17-15)

V.: Györffy P., Török R., Surányi G.,

Alba Fehérvár: Hill 4, Simpson 6/6, Harris 9/3, Lóránt 18, Keller Á 13/3. Csere: Mohammed 6/3, Keller I. 2, Horton 6, Filipovity 4, Kovács -.

Edző: Braniszlav Dzunics

JP Auto-JKSE: Rakics 5/3, Nelson 4, Wallace 16/12, Lucsics 3/3, Sejfic 21. Csere: Molnár -, Cseh 6, Kerpel-Fronius -.

Edző: Nikola Lazics