Magyar Kupa: már a nyolcaddöntő a tét

2017-11-27 16:53:19

 



A 16 közé jutásért kiírt párharcokat rendezik meg a labdarúgó Magyar Kupában kedden és szerdán, s bár élvonalbeli összecsapásra nem kerül sor, a papírforma szerint több NB I-es klub nehéz mérkőzésre számíthat a nyolcaddöntőért.

   
A legnehezebb dolga feltehetően a Puskás Akadémiának lesz, ugyanis kedden délben a másodosztály második helyezettjéhez, a Kisvárdához látogat, mely az előző körben óriási meglepetésre a címvédő Ferencvárost búcsúztatta.
   

Szintén NB II-es ellenfél vár a bajnoki listavezető Videotonra, amely a Váccal csap össze, míg a Paks Csákváron, a Diósgyőr Soroksáron, a remek formában lévő Debrecen pedig Budafokon mérkőzik második vonalban szereplő riválissal.
   

A legjobb 16 mezőnyében viszont biztosan lesz majd második vonalnál lejjebb szereplő együttes is, mivel a megye I-ben játszó Nagykanizsa az NB III-as Érdet, a szintén megye I-es Sényő pedig a harmadosztályú Rákosmentét fogadja.
   

A párharcok egy mérkőzésen dőlnek, s szerda este már a kupa következő körének sorsolását is megtartják.
   

Magyar Kupa, 8. forduló (a 16 közé jutásért):
   
   
kedd:


12.00 óra: Kisvárda (II. ) -Puskás Akadémia FC
   

szerda:


12.00 óra: Soroksár SC (II. ) -Diósgyőri VTK


12.00 óra: Gyöngyösi AK (III. ) -Budapest Honvéd


12.00 óra: Budafoki MTE (II.) - Debreceni VSC


12.00 óra: Vecsési FC (III. ) -Újpest FC


12.00 óra: Vác FC (II. ) -Videoton FC


12.00 óra: UFC Nagykanizsa (megyei I.) - Érdi VSE (III.)


12.00 óra: Nagyecsed RSE (megyei I.) - BFC Siófok (II.)


12.00 óra: Sényő FC (megyei I.) - Rákosmente KSK (III.)


12.00 óra: Termálfürdő Tiszaújváros (III.) - Békéscsaba 1912 Előre (II.)


12.00 óra: Szarvasi FC (megyei I. ) -ZTE FC (II.)


12.00 óra: Cigánd SE (III. ) -Dorogi FC (II.)


16.00 óra: Dunaújváros (III.) - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő


16.00 óra: FC Csákvár (II.) - Paksi FC


16.30 óra: ETO FC Győr (II.) - Nyíregyháza Spartacus (II.)


20.00 óra: MTK Budapest (II.) - Gyirmót FC (II.)


(Forrás: MTI)


Hír megosztása