Kosárlabda: volt esély a győzelemre Kaposváron

2017-10-09 10:43:40

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság második fordulójában Kaposváron lépett pályára a JP Auto-JKSE csapata. Nikola Lazics fiai az első félidő után 10 ponttal vezettek, majd egy nagyon rosszul sikerült harmadik tíz perc után a hajrára visszakapaszkodtak, de végül 9 pontos vereséget szenvedtek.

A körmendiek elleni hazai vereséget követően Kaposváron lépett pályára a bajanokság 2. fordulójában a JP Auto-JKSE csapata. A hazaiaknak ez volt az első találkozójuk az új szezonban, hiszen az első fordulóbeli találkozójuk az Alba fehérvár nemzetközi kötelezettsége miatt elmaradt.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a második 10 percben egyértelműen a mieink játszottak jobban. A nagyszünetre 10 pontos előnnyel mehettek a mieink. A folytatás azonban már nem úgy alakult, ahogy azt mi szerettük volna.

A harmadik negyedben a hazaiak már szigorúbban védekeztek és jobban dobtak, míg a mieink a tiszta dobóhelyzetek sorát rontották. Ennek eredményeként a záró 10 percet már 6 pontos kaposvári előnynél kezdték a csapatok. Ebben már sokkal kiegyenlítettebb volt a játék, ám fordítanunk nem sikerült, a kaposváriak 9 ponttal legyőzték csapatunkat (76-67).

Egy nyerhető mérkőzést veszítettünk végül el Kaposváron, mert a második félidőben nem tudtunk olyan pontosan játszani, mint tették azt a fiúk az első kétszer 10 percben. A mieink legponterősebb játékosa ezúttal Sejfic volt (19 pont), de nem sokkal maradt el tőle DeShields (16 pont) és Lucsics sem (14 pont).

Kaposvári KK - JP Auto-Jászberényi KSE 76-67 (22-23, 14-23, 24-8, 16-13)

Kaposvári KK: Dunn 11/3, Evans 10/3, IVOSEV 20, Hendlein 8, SPICA 22. Csere: Papp 5/3, Hock -, Grebenár -.

Edző: Fekete Ádám

JKSE: DESHIElDS 16, Rakics 9, Kerpel-Fronius -, Lucsics 14/6, SEJFIC 19. Csere: Brown 7/3, Cseh 2.

Edző: Nikola Lazics

A 2. forduló további eredményei:

Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia ZTE KK 87-68 (19-12, 22-25, 27-19, 1912)

DEAC - Atomerőmű SE 87-69 (20-18, 27-19, 20-16, 20-16)

Egis Körmend - MAFC 69-67 (15-14, 14-14, 16-18, 24-21)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Alba Fehérvár 94-66 (21-22, 15-15, 34-17, 24-12)

Szolnoki Olaj KK
- Sopron KC 86-64 (21-18, 28-15, 18-16, 19-15)

KTE-Duna Aszfalt - Pécsi VSK-VEOLIA 72-73 (16-18, 16-20, 21-13, 19-22)

Két forduló után már csak 4 csapat veretlen (Szolnok, Körmend, Szeged, Kaposvár) és 4 csapat nyeretlen (Jászberény, Zalaegerszeg, Sopron, Alba Fehérvár). A Kaposvár és az Alba Fehérvár még csak 1-1 mérkőzést játszott.