Menu

Labdarúgó NB III: kiszenvedett győzelem a megyei rangadón

2017-08-21 08:52:33

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának második fordulójában a tiszafüredieket fogadta a Jászberényi FC csapata. Bár a vezetést a vendégek szerezték meg, Gelei Károly csapata előbb egyenlített, majd a hajrában megszerezte a győztes gólt is.

A 2017/2018-as bajnoki szezon második fordulójában ismét egy feljutó csapat ellen lépett pályára a Jászberényi FC együttese. A gyöngyösi 2-2 után a tavalyi, Jász-Nagykun-Szolnok megyei bajnok, a Tiszafüred gárdája várt a mieinkre. A fürediek az MTK II elleni döntetlennel (1-1) kezdték a szezont, s mint kiderült, Jászberénybe sem feltett kézzel érkeztek.

Voltak, akik több gólos hazai sikert vártak, ám a találkozó végén annak is örülnünk kellett, hogy szoros küzdelemben megszereztük a 3 bajnoki pontot. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban és az 5. percben Pesti révén vezetést is szereztek (0-1). Az egyenlítésre egészen a félidő hajrájáig várni kellett. A 41. percben Tisza 7 méterről vette be a vendégek kapuját (1-1).

A második félidő 17. percében emberelőnybe került csapatunk, miután a vendégek játékosa, Szövetes egy rosszul sikerült becsúszás után megkapta második sárga lapját. Húsz perccel későn egalizálódott a létszám, mert egy kapu előtti kavarodás után Kis Balázs kapott piros lapot. Már csak 5 perc volt hátra a rendes játékidőből, amikor eldőlt a találkozó sorsa. Mile 25 méteres szabadrúgását Gerhát még kiütötte, de Tisza eszmélt leggyorsabban és a hálóba vágta a labdát (2-1).

A vártnál és a reméltnél ugyan nehezebben, de megszerezte a kötelező három pontot a JFC. A rendkívül szervezetten játszó, zártan védekező tiszafürediek alaposan megnehezítették a mieink dolgát, de végül csak sikerült bezsebelni Gelei Károly csapatának a győzelemért járó három bajnoki pontot.