Vizes Vb: mindkét pólócsapatunk negyeddöntőt játszik

2017-07-24 11:21:37

A 17. Vizes Világbajnokságon mindkét magyar vízilabda válogatott, a férfiak és a nők is csoportelsőként kerültek a legjobb nyolc közé. A férfiak Oroszország, a nők Kanada ellen ugranak legközelebb vízbe.

A magyar női válogatott mindhárom csoportellenfelét legyőzve került a legjobb nyolc közé. Két könnyű győzelem mellett – Japán és Franciaország ellen -, a csoportdöntőben 10-8-ra legyőzte Hollandiát. Kanada az olaszok mögött második lett és az új-zélandiakat legyőzve jutott a legjobb 8 közé.

A Magyarország – Kanada negyeddöntő mérkőzést hétfőn este 20.30 órakor játsszák, s az M4 sportcsatorna élőben közvetíti. A két együttes legutóbb a Világligában találkozott egymással és akkor 9-9 után büntetődobásokkal 11-10-re a kanadaiak győztek.

Női negyeddöntők – július 24. (hétfő):

14.50 óra: Olaszország – Oroszország

16.10 óra: USA – Ausztrália

20.30 óra: Magyarország – Kanada

22.00 óra: Görögország – Spanyolország

Amennyiben a magyar válogatott sikerrel veszi a negyeddöntőt, akkor az elődöntőben a Görögország – Spanyolország mérkőzés győztesével játszik majd.

A magyar férfi vízilabda válogatott is csoportgyőztesként került a legjobb nyolc közé. A fiúk legyőzték Franciaországot és Ausztráliát, míg az olaszokkal döntetlent játszottak. A mieink azzal előzték meg az itáliaiakat, hogy jobban megverték az ausztrálokat, mint vetélytársuk.

A negyeddöntőben a magyar válogatott ellenfele az orosz együttes lett, amely végig vezetve győzte le a spanyolokat. Az oroszokat a legutóbbi négy mérkőzésén biztosan verte csapatunk, azaz jó eséllyel pályázhatunk a legjobb négy közé.