Puskás születés- napján a Bozsik Stadionban jubilál Doll

2017-03-31 09:51:10

A második helyen álló Budapest Honvéd és a címvédő, jelenleg negyedik Ferencváros rangadója zárja a labdarúgó OTP Bank Liga szombati, 24. fordulóját.

Puskás Ferencnek, az Aranycsapat legendás kapitányának, s a Honvéd egykori játékosának születése 90. évfordulója alkalmából a kispesti klub a stadionba érkező első 500, fizető szurkolójának egy-egy pólót ad ajándékba. A rangadó előtt egy órával koszorúzást tartanak a Bozsik Stadion bejáratánál található Puskás Ferenc emléktáblánál, s a mérkőzés félidejében is megemlékeznek majd a klub legendájáról, George F. Hemingway tulajdonos mond beszédet.

Az ünnepen rendkívül nehéz dolga lesz a Honvédnak, ugyanis ebben a szezonban már négyszer találkozott a Ferencvárossal, és mindegyik alkalommal vereséget szenvedett. A bajnokságban először otthon 1-0-ra, majd idegenben 3-2-re kaptak ki, míg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Groupama Arénában 2-1-re, a Bozsik Stadionban pedig 2-0-ra veszítettek.

Thomas Doll, a Ferencváros német vezetőedzője 100. bajnokiján ül majd a zöld-fehérek kispadján: eddigi NB I-es mérlege 62 győzelem, 22 döntetlen és 15 vereség, 176-77-es gólkülönbség.

A listavezető Videoton az egyik legjobb formában lévő csapathoz, a Pakshoz látogat. Csertői Aurél együttese legutóbbi hat mérkőzéséből ötöt megnyert, egyszer pedig döntetlent játszott, igaz, a két csapat legutóbbi találkozásakor 5-1-re a fehérváriak diadalmaskodtak.

A tavaszi "forduláskor" még kieső helyen álló MTK a sereghajtó Gyirmót otthonában lép pályára, a kék-fehéreken nagy a nyomás, hiszen egy esetleges vereséggel könnyen újra a veszélyzónában találhatják magukat.

Az utolsó előtti Diósgyőr Mezőkövesden fogadja az Újpestet. Szerdán mindkét gárda vezetés után kapott ki a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán, a miskolciak a Ferencváros otthonában, míg a lila-fehérek otthon a Vasastól.

OTP Bank Liga, 24. forduló - 2017. 04. 01.

Gyirmót FC-MTK Budapest 18.00, v.: Vad II.

Vasas-Debreceni VSC, Szusza Ferenc Stadion 18.00, v.: Pintér

Paksi FC-Videoton FC 18.00, v.: Erdős

Diósgyőri VTK-Újpest FC, Mezőkövesd 18.00, v.: Farkas

Swietelsky Haladás-Mezőkövesd Zsóry FC, Sopron 18.00, v.: Szőts

Budapest Honvéd-Ferencváros 20.30, v.: Solymosi

A tabella:

1. Videoton FC                                       23 13   5   5    49-20  44 pont

2. Budapest Honvéd                             23 12   5   6    36-22  41

3. Vasas                                                  23 11   5   7    35-23  38

4. Ferencváros                                       23 10   8   5    38-28  38

5. Paksi FC                                             23  8   9   6    28-26  33

6. Swietelsky Haladás                         23  9   5   9    28-31  32

7. Mezőkövesd Zsóry FC                     23  8   7   8    25-30  31

8. Újpest FC                                          23  7  10   6    34-33  31

9. MTK Budapest                                  23  6   8   9    18-27  26

10. Debreceni VSC                              23  6   6  11    24-30  24

11. Diósgyőri VTK                                23  6   3  14    26-47  21

12. Gyirmót FC                                     23  3   7  13    11-35  16