Menu

A hatvaniaknak nem érte meg

2016-11-21 10:10:37

Szombaton idei utolsó hazai bajnoki mérkőzését játszotta az NB III. Keleti csoportjában szereplő Jászberényi FC csapata. Az együttes visszavágott a Magyar Kupában elszenvedett vereségért a FC Hatvannak.

Hazai pályán már lezárta az őszi idényt a Jászberényi FC csapata. Az NB III. Keleti csoportjában dobogós együttesünk az utolsó előtti, csak a pontnélküli újpesti tartalékokat megelőző FC Hatvant látta vendégül a 16. fordulóban. A hevesiek a Magyar Kupában ugyan kiejtettek bennünket, 3 – 2-re nyertek odahaza, de azt talán ők sem gondolták komolyan, hogy ezúttal is felülkerekedhetnek. Leglelkesebb szurkolóik azonban még a disznóvágást is félbehagyták miattuk. A lelátón mellettem álldogált az a társaság, amelyik csak félig dolgozta fel a nehéz sorsú sertést,  szombat délben kocsiba vágta magát, hogy Berénybe autózzon meccset nézni, és a második félidőben már rettenetesen bánta az egészet.

A kazincbarcikai vereségből (0 – 4) gyógyuló mieink az első negyvenöt percben kevésszer hozták zavarba a csekély meggyőződéssel akciózó hatvaniakat, sőt, a vezetés megszerzése után addig-addig tébláboltak, hogy a vendégeknek sikerült egyenlíteniük. A szünet hasznosan telt a hazai öltözőben, mert a második játékrész elején gyorsan visszavettük az előnyt, aztán pedig szép gólokkal „simítottuk le” a találkozót. A jászberényi közönség tapssal búcsúztatta a fiúkat, akikre még két idegenbeli bajnoki mérkőzés (Nyírbátor, REAC) vár a téli pihenőig. Annak a hatvani disznónak a maradványait meg fogyasszák a csalódott drukkerek jókedvvel, bőséggel!

A 16. percben Szanyi Krisztián és Prasler Thomas játszott össze az ellenfél térfelének jobb oldalán, Prasler a 11-es pont magasságából középre adott, és a védőjét megelőző Hamar Ádám 8 méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát (1 – 0).

A 40. percben hátul valamire vártunk, a hatvani csatár, Németh Szabolcs a legjobb ütemben lépett ki az embereink között, mellel levette a pontos labdát, tett vele néhány lépést, és Menczeles Iván kapujának bal oldalába lőtte (1 – 1).

Az 51. percben Bojtor László balról a kapu elé tekert labdájával Hamar Ádám mindenkinél gyorsabban találkozott, és 4 méterről a jobb felső sarokba fejelte (2 – 1).

A 62. percben Mile Krisztián a 16-os előterében balról középre vette vissza a labdát, és 18 méterről tökéletesen eltalálta a „rövid” felső sarkot (3 – 1).

A sérülés miatt az 55. percben lecserélt Prasler Thomast húsz perccel később mentő vitte el a pályáról.

A 86. percben a vendégek kapuja körül sűrűsödtek a játékosok, Hevesi-Tóth Tamáshoz került a labda, aki egy finom cselt még megengedett magának, mielőtt 6 méterről a bal alsó sarokba emelt volna (4 – 1).