Kövesse nálunk az UTE - Jászberényi RK női röplabda bajnoki mérkőzés alakulását

2016-11-18 11:47:18

Az NB I-es női röplabdabajnokság hétvégi kettős fordulója az UTE - Jászberényi RK rangadóval kezdődik pénteken délután, melyet az M 4 Sporttelevízió élőben közvetít. A 16.30 órakor kezdődő találkozóról folyamatosan frissülő tudósítással jelentkezünk, azaz, aki nem tudja a helyszínen, illetve a televizión keresztül nézni a mérkőzést, az nálunk figyelemmel kísérheti annak alakulását.

Az újpestiek még csak három mérkőzést játszottak az új szezonban, de már ugyanúgy két vereséget "gyűjtöttek", mint a mieink öt mérkőzés alatt. Persze a békéscsabai 0:3 papírforma vereség volt a lila-fehérek számára, ám az MTK Budapest elleni - hasonló arányú vereség - már nem volt előre kalkulálva. A mi csapatunk pedig három győzelem után a nyíregyháziaktól és a Vasas-Óbudától szenvedett egyaránt 3:0-ás vereséget. Ezt edzőváltás követte, s Újpesten már a horvát Branislav Franic meccsel a fővárosika ellen.Az új tréner szerdán már látta az együttes Palota RSC elleni Magyar Kupa mérkőzését (3:0-ra nyertünk), s ma már a kispadra is leülhet, miután az ehhez szükséges dokumentáció megtörtént.

Mindent összevetve igazán érdekes mérkőzésre van kilátás, ahol azért a hazai pálya előnye miatt egyértelműen az UTE az esélyesebb, de leptük mi már meg őket a Megyeri úti Tungsram-csarnokban is. Hogy ez a mai találkozó hogyan alakul, azt nálunk - folyamatosan froissülő tudósitásunkból - megtudhatják olvasóink.

Női röplabda NB I

UTE - Jászberényi RK

Játékvezetők: Dr. Árpási Krisztina, Horváth Miklós

UTE: Miklai Zs., Lutter E., Ancsin K., Headen A., Bezhandovska V., Dégi B. Liberó: Hadnagy R.

Edző: Andrea Milodanovics

Jászberényi RK: Borsos L., Takács B., Gardovic I., Slijepcevic N. Pintér A., Bleicher R. Liberó: Ivkovic M.

Edző: Branislav Franic

I. játszma:

3-1: Az első pont a miénk, majd háromszor rosszul fogadjuk a hazaiak nyitását.

3-3: Gyorsan egyenlítettünk. Nagy a hangzavar a nézőtéren, mindkét szurkolótábor belead mindent már a mérkőzés elején.

5-4: Már a második nyitást rontjuk.

5-5: Tudnak nyitást rontani a hazaiak is.

6-6: Gyorsan peregnek az események, nincsenek hosszú labdamenetek.

8-6: Két hiba nálunk, így az első technikai szünetben 2 ponttal vezetnek a hazaiak.

10-6: Pintér ütése hosszú, Franic mester időt kér.

12-6: Headen nyitásai után nagyon beindult a hazai együttes.

13-6: Csere nálunk, Takács helyére Bleicher Nóra áll.

15-6: Újabb csere: Bleicher Réka le, Fábián Fanny be.

15-7: Headen nyitást ront.

16-7: Jelentős a lila-fehérek előnye a második technikai időkérésnél.

17-11: Ezek a mi pillanatink. Gardovic nyitásai okoztak gondot az újpestieknek. Jött is a hazai időkérés.

18-14: PInteér Andi nyitásai hozzák a pontokat.

18-16: Már csak két pont a hátrány.

19-16: Hosszú szünet után az első hazai pont.

20-16: Újabb hazai pont, Franic mester időt kér.

20-17: Fábián helyett Bleicher Réka a feladónk.

22-17: Két hiba nálunk és máris újra 5 ponttal mennek a lilák.

23-18: Takács ront nyitást. Borsos helyére Harmath áll.

23-19: Visszacsere nálunk.

23-21: Remek labdamenetet nyerünk. A házigazdák kérnek időt.

24-21: Könnyű labdáért nem megy senki. Szettlabda a hazaiaknak.

24-22: Gardov ejtése jó.

24-23: Technikai hiba a hazaiaknál.

24-24: Takács ütése a sáncról pattan ki. Küzdenek a lányok!!

25-25:Újabb hazai szettlabda után Ancsin nyit hálóba.

26-25: Megint a hazaiaknak van szettlabdája.

26-26: Óriásit mentve szerzünk pontot.

27-27: Eddig mindig a hazaiaknak volt szettlabdája, de hárítottuk azokat.

28-28: Nyitást rontanak a hazaiak.

29-29: Ennek a szettnek sohasem lesz vége?

29-30: Először van szettlabdánk.

32-30: Maratoni szett végére tett pontot egy hazai ász.

A játszma közepén nagyon elengedtük a lilákat, de azután óriási küzdöttek a lányok. Egyetlen szettlabdánkatr azonban nem tudtuk kihasználni, így a hazaiak szereztek előnyt. A berényi "B"-közép eddig Deme Gábor, Makai Péter és Budai Levente nevét skandálta. Alig-alig hangzott fel a : "Hajrá Berény!"

UTE - Jászberényi RK 1:0

II. játszma

4-0: Nagyon beragadtunk a második szett elején. Jön is az időkérés.

8-3: Az előző szetthez hasonlóan most is gyorsan előnyt szerzett a lila-fehér együttes. Megint kapaszkodnunk kell.

11-7: Nyitást ront mindkét csapat, majd jön Bleicher Réka ásza.

11-9: Újabb jó Bleicher Réka nyitás.

14-9: Ismét megléptek a lilák.

16-11: A második technikai szünetben 5 pont a hazaiak előnye. Az első játszmában ilyenkor 7 ponttal mentek a hazaiak.

18-12: Franic mester időt kér.

18-15: Megkezdtük a zárkózást?

20-17: Őrzi 3 pontos előnyét az UTE.

20-19: Most az UTE edzőnője kért időt. Lassan elfogy a hazaiak előnye. Ez a játszma is úgy alakult eddig, ahogy az első.

23-20: Újra 3 pont a lilák előnye.

24-20: Slijepcievic üt széleset. Szettlabdája van a hazaiaknak.

25-20: Rossz nyitásfogadás után Dégi megszerzi a hazaiak 25. pontját. Egy óra játék után 2:0-ra vezetnek a hazaiak.

Ebben a szettben is végig hátrányban voltunk és nem tudftuk olyan szorossa tenni, mint az elsőt. Nincs nagy különbség a csapatok között, kérdés mit hoz a harmadik szett.

UTE - Jászberényi RK 2:0

III. játszma

1-2: Végre mi vezetünk egy játszma elején.

4-3: Visszavette a vezetést az UTE.

7-4: Kritikus pillanatokban jobban döntenek a hazaiak.

8-4: Egálról négy pontot szerzett egymás után az UTE.

10-6: Slijepcevic ziccerből üt hosszút.

13-7: Kétszer is jó a hazai sánc, jön a mieink időkérése.

15-7: Rossz nyitásfogadások után már 8 ponttal mennek a hazaiak.

16-8: A második technikai időnél jelentős a hazai előny. Innen már nagyon nehéz lesz fordítani a játszma menetén.

18-8: Ahazaiaknak minden sikerül, a mieinknek semmi. Már 10 pont a különbség.

20-8: Időt kérünk, de ennek sok jelentősége már nemigen lesz. Nagyon lendületbe jött az UTE, a mieink pedig nagyonn sokat hibáznak.

22-10: Katasztrófális a nyitásfogadásunk, s erre bizony rámegy ez a szett, s ezzel eldől a mérkőzés is.

24-10: Meccslabdája van az UTE-nak.

25-10: Egy rossz nyitásfogadás után megszületik a találkozó utolsó pontja.

A látottak alapján megérdemelt a hazaiak sikere. A sportban nincs ha, így fölösleges azon elgondolkodni, mi lett volna, ha az első szettet mi nyerjük. Az első két játszma miatt nincs szégyenkezni valónk, de a harmadik nagyon elment.

UTE - Jászberényi RK 3:0

Köszönöm a figyelmüket. Sajnálom, hogy nem tudtam jobb eredményről tudósítani, de ez ma így alakult.