Labdarúgás: semmi lila köd, már második a JFC

2016-10-10 10:45:44

Egy négyes győzelmi szérián van túl a Jászberényi FC, és ezzel feltornázta magát a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában a második helyre.  Csapatunk a 10. forduló vasárnapi mérkőzésén, hazai környezetben, az Újpest FC II. ellen aratott sima győzelmet.

A betakarított három pontra erősen lehetett számítani, hiszen a lilák – szinte minden játékosuk még húszon innen van – az előző kilenc meccsükön kilencszer maradtak pont nélkül. Nekirugaszkodtak tizedszer is, de veszélytelen és reménytelen futballjuk csak egy 4 – 0–ás vereséghez volt elég. Ez azért a mieinket is dicséri, főleg úgy, hogy a mindig kritikus berényi közönség nem egyszer tapsra ragadtatta magát. Ami szép, az a Sportpálya utcában is szép. Nem kell sok, csak emlékeztessen az igazi focira.

A 30. percben az újpesti kapusról kipattanó labdát Nyárasdi Zsombor 5 méterről a hálóba vágta (1-0).

A 41. percben Ludasi Martin jól helyezkedett a vendégek kapuja előtt, mert a labda végül eljutott hozzá, és néhány méterről a bal alsó sarokba pörgette (2-0).

A 65. percben Kis Róbert végzett el szabadrúgást a balösszekötő – ha van még ilyen – helyéről, az újpestiek kapujától 20 méterre. Átkanyarította a labdát a jobb oldalra, ahol Prasler Thomas startolt rá, és amikor utolérte, kapásból a bal alsó sarokba küldte (3-0).

A 92. percben Ludasi Martin hibátlan ütemű indításával Bálint Artúr lépett el középen a védőktől, 14 méterről lőtt, és a kapus ugyan beleért, de a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (4-0).

A harmadik és a negyedik gólunkat pár perccel korábban beállt cserejátékosok szerezték.