Menu

A Szeged ellen nem megy

2015-10-11 13:06:35

A felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában a JP-Top Cop Jászberény csapata Szegeden vendégszerepelt és 24 pontos vereséget szenvedett. A Tiszapartiak lassan már a mieink mumusának számítanak hiszen sem hazai pályán, sem idegenben nem tudjuk őket legyőzni.

Teljes kerettel utazott Szegedre a Falco elleni nagyszerű győzelmet követően a JP-Top Cop Jászberény csapata szombaton. Az előjelek így sem voltak a legjobbak, hiszen egyrészt Szegedre korábban sem nyerni járt a berényi gárda, másrészt a hazaiak egy amerikai idegenlégióssal megerősödve várták a mieinket. A center Watkins bemutatkozása sajnos remekül sikerült.

Az első 10 percben még nem volt különösebb probléma a játékkal, a házigazdák csak két ponttal (21-19) vezettek. A második játékrészben viszont már nem tudtuk tartani a lépést a szegediekkel, akik 15 ponttal nyerték a negyedet. A kapott 2 pont soknak, a dobott 12 pedig nagyon kevésnek bizonyult. A nagyszünetben így 17 ponttal vezettek a hazaiak.

A harmadik játékrész hozta a mérkőzésen a legkevesebb pontot, de ezt legalább mi nyertük. No, nem sokkal – 15-18 –, de a 14 pontos hátrány még akár behozhatónak is tűnt. Sajnos a záró tíz perc ismét a hazaiaké volt, akik még egy 10-est hozzátettek a különbséghez és végül 24 ponttal győztek (91-67).

Naturtex-SZTE-Szedeák - JP-TOP COP Jászberény 91-67 (21-19, 27-12, 15-18, 28-18)

Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 20/12, Armelin 12, Molnár 6, CSIRICS 19/9, WATKINS 21 Csere: Kiss 3/3, JUHOS 8, Moravcsik -, Mike -, Csányi -, Perényi 2

JP-Top Cop Jászberény: CAFFEY 21/3, Soós 13/3, Horváth 4, DRAMICSANIN 16/6, Dukics 4 Csere: Cseh 2, Mándoki 3/3, Blaskovits 2, Szögi 2, Bános -, Buzsáki -, Ruják –

A találkozót követően Forray Gábor, a mieink mestere elismerte, hogy a szegediek megérdemelten nyerték meg a találkozót, ám a különbséget túlzónak ítélte. Mint mondta, nagyon sok közeli rontottak játékosai, akik ezzel alaposan megkönnyítették ellenfelük dolgát.

A harmadik fordulóból szombaton lejátszott találkozók közül kiemelkedett az Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK összecsapás. A rangadón a Szolnok 21-0-val (!) kezdett, ám hiába jutott legjobbja, Vojvoda Dávid 42 pontig, a mérkőzést háromszori hosszabbítás (!) után mégis a házigazdák nyerték.

A Körmend és az Alba Fehérvár nagy különbségű diadalt aratott a Kecskemét, illetve a  MAFC ellen, míg a Nyíregyháza szoros meccsen verte a Pécset.

Nyíregyházi KK – PVSK-PANNONPOWER 84-78

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 118-107 (3-szori hosszabbítás után)

Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt 93-57

Alba Fehérvár – MAFC 93-49