Kövesse nálunk élőben a Röpke Kupa történéseit

2015-09-25 23:08:13

Az NB I-es női röplabdacsapatok javában készülnek a 2015/2016-os szezon október közepi rajtjára. Szeptember 26-án, szombaton a kecskeméti Röpke Kupán megkezdi a felkészülési mérkőzések játszását a Jászberényi RK csapata is. Lányaink szereplését nálunk élőben követheti, szombaton 10.00 órától.

A Röpke Kupa keretében négy NB I-es klub csapata méri össze erejét Kecskeméten. A házigazda Röpke SE mellett a TFSE. az MVSC és a Jászberényi RK együttesei lépnek pályára. A találkozók két nyert szettig tartanak, s ha szükség lesz a harmadik játszmára, úgy az is 25 pontig, illetve addig tart, amíg a szükséges kétpontos különbség ki nem alakul a csapatok között.

16.30 óra: Jászberényi RK – RÖPKE SE

A torna történéseiről 10.00 órától élőben tájékoztatjuk sportkedvelő olvasóinkat.

2015. szeptember 26. - szombat

Üdv a kedves olvasóknak, megkezdjük élő közcetítésünket a Röpke Kupáról:

9.00 óra: A Jászberényi RK csapata megérkezett a kecskeméti csarnokba, a torna színhelyére. A pályán már folyik az első találkozó a házigazda Röpke SE és a TFSE között.

9.18 óra: Az első szettet a fővárosiak nyerték, s a másodikban is vezetnek 15-7-re.

9.30 óra: Vége az első mérkőzésnek, a TFSE 2-0-ra győzte le a Röpke SE-t. Az első szettben 16, a másodikban 19 pontig jutottak a hazaiak. A találkozót követően megkezdte a bemelegítést a miskolci csapat, s a mieink is, akik a torna második mérkőzését játsszák.

10.00 óra: Kezdődik a Jászberényi RK - MVSC találkozó.

10.04 óra: Deme Gábor az idegenlégiósok nélkül küldte fel kezdőcsapatát a pályára (Bertók, Kovács, Bleicher, Borsos, Kocsmár, Pintér. LIberó: Lékó:. A lányok meglehetősen álmosan kezdtek, s a Miskolc elhúzott 6-2-re.

10.06 óra: Továbbra sem megy a mieinknek. Deme Gábor időt kért, de már 14-5 a Miskolcnak.

10.08 óra: Miskolci időkérés, miután lányaink sorozatban három pontot szereztek (14-8 a Miskolcnak).

10.10 óra: Jól sáncolunk, Pintér Andi ejt, s már csak 4 pont a hátrányunk (11-15). Kezd úgy alakulni a játék, ahogy azt mi szerettük volna.

10.12 óra: NIncs megállás, újabb 3 jászberényi pont, s már csak eggyel vezet a MIskolc (14-15).

10.14: Hibák nálunk, négy pontra nő a miskolciak előnye (14-18).

10.16: Három pontos MVSC vezetésnél, a szett hajrájában (17-20) Deme Gábor kikéri második idejét.

10.18: Végre utólérjük a miskolciakat (20-20), majd először vezetünk Borsos Lili pontos ütése után.

10.20 óra: Már nálunk az előny: 23-21. Sőt, 24-22-nél szettlabdánk van. Rosssz miskolci nyitásfogadás és megvan az első szett. KIssé nyögvenyelős volt, de sikerült előnyt szereznünk.

Jászberényi RK - MVSC 1-0 (25-22)

II. szett

10.22 óra: Nálunk nincs változás, a kezdő hatos és a liberó, Lékó Lilla alkotja csapatunkat. Az első pont a miénk, meg a második is (2-0). Kezdenek igazán bemelegedni a lányok.

10.24 óra: Ez így nagyon rövid játszma lesz, már 7-0-ra vezetünk.A miskolciak időt kérnek.

10.26 óra: Rossz nyitás, 8-0 után születik meg az első miskolci pont.

10.28 óra: Nagyon egyoldalú a játék (12-2). A miskolciak kér rossz jászberényi nyitásnak köszönhetik két pontjukat. Már 13-2, amikor az ellenfél időt kér.

10.31 óra: A helyzet változatlan, sorra születnek a berényi pontok (18-4).

10.33 óra: Pintér Andi pontos ütése után már 20-5-re vezetünk.

10.35 óra: Közel a vég a miskolciaknak (24-9), meccslabdánk van.

10.36 óra: Pintér Andi bombanyitásával ér véget a mérőzés, amelyik nehezen indult, de azután nagyon sima lett.

Jászberényi RK - MVSC 2-0 (22, 9)

A torna harmadik mérkőzése, a Jászberényi RK -TFSE találkozó 11. 30 órakor kezdődik.

3-0: Az első három pont a miénk.

7-4: Felváltva esnek a pontok.

7-9: Átvette a vezetést a TF.  Ebben az összetételben is be kell melegedni a mieinknek, s ez lassan meg is történik.

11-9: Pillanatok alatt fordítunk, egyre gördülékenyebb, folyamatosabb csapatunk játéka.

14-12: Tartjuk kétpontos vezetésünket.

16-13: Jó a Borsos-Bleicher kettő sánca, három pontra nő a különbség a két együttes között.

19-14: Továnn nő a különbség a csapatok között. Egyre inkább irányítják a játékot lányaink.

20-14: A TFSE időt kér. A hatpontos különbség már jelentősnek tűnik a játszma hajrájában.

23-17: Két érdekes játékvezetői ítélet után szerzett pontokat a TFSE, de a különbség így is maradt.

24-20: Pintér bomba után szettlabda nálunk.

25-20: Gardovic a TFSE végzete. A torna eddigi legjobb szettjét a mieink nyerték. Közel sem játszottunk hiba nélkül, de a kezdeti bizonytalanság után biztosan szereztünk vezetést. Látszott a játékon, hogy ebben az összeállításban először lépett pályára felkészülési mérkőzésen csapatunk.

Jászberényi RK - TFSE 1-0 (25-20)

II. szett

1-3: Az első pontot mi szereztük, de hárommal válaszolt a TFSE.

8-6: Pintér és Mishonova ütéseivel fordítunk.

11-11: A TFSE szívósan tapad a mieinkre.

14-11: Jó nyitás, jó blokk és jó ütés, máris hárommal vezetünk.

15-11: A TFSE időt kér.

17-11: Szenzációs a sáncmunkánk, újabb két pont.

19-11: Újabb TFSE időkérés, de ez a meccs már eldőlt. Akkora a különbség a csapatok között, hogy itt már nem lehet fordításra még gondolni sem.

23-16: Két pontra a meccs megnyerésétől.

24-17: Egy fővárosi hiba után Brkovics nyithat. Meccsabda. Bleicher Nóri beüti, ezzel a második mérkőzését is 2-0-ra nyeri a JRK

Jászberényi RK - TFSE 2-0 (20, 17)

A mieink most két mérkőzést pihennek, majd a házigadák ellen játsszák a torna záró mérkőzését.

12.59 óra: Hamarosan kezdődik a torna negyedik mérkőzése, amelyen a házigazda Röpke SE az MVSC ellen lép pályára.

13.26 óra: Kezdődik a Röpke SE - MVSC találkozó.

13.45 óra: Bár az első öt pontot a miskolciak szerezték, a szett végén mégis a hazaiak örülhettek (25-16)

14.09 óra: A második szettet is a házigazdák nyerték (25-23), s a két nyeretlen csapat közül ők megszereszték első sikerüket a tornán.

Röpke SE - MVSC 2-0 (16, 23)

A miskolciaknak nem sok pihenője lesz, hiszen a következő mérkőzésen ismét ők lesznek az egyik mérkőző fél. A TFSE ellen lép ugyanis pályára az MVSC.

14.48 óra: Kezdődik az MVSC - TFSE mérkőzés. A miskolvciak két vereséggel, a fővárosiak egy-egy győzelemmel és vereséggel állnak.

15.09 óra: A miskolciak ezúttal is jelentős előnyt leadva (5-6 ponttal is vezettek) veszítették el a szettet a TFSE ellen (17-25).

15.34 óra: A második szettben is a hajráig a miskolciak vezettek, ám a vége 25-23 lett a TFSE javára. A fővárosiak így két győzelemmel és egy vereséggel zárták a tornát.

TFSE - MVSC 2-0 (17, 23)

A Röpke Kupa utolsó mérkőzése kezdődik hamarosan. A házigazda Röpke SE ellenfele a Jászberényi RK lesz. A nap során látottak alapján egyértelműen a mieink az esélyesei a találkozónak. Kérdés, hogy Deme Gábor kiket szerepeltet majd a találkozón.

16.22 óra: kezdik a torna utolsó mérkőzése, melyen a Röpke SE ellen szeretné begyűjteni harmadik győzelmét a nap során a Jászberényi RK. A mieink kezdő hatosa: Kovács, Kocsmár, Borsos, Pintér, Gregor és Bertók. Liberó: Lékó.

Röpke SE - Jászberényi RK

I. szett

3-5:  mieink 1-3-ról fordítottak. Pintér Andi kiszerválja a hazaiakat.

3-7: Újabb két ász adogatás Pintértől, kecskeméti időkérés.

6-10: Tartjuk az előnyt, de nagyon figyelni kell.

9-10: Nagyon elkapta a "fonalat" a hazai csapat.

10-10: Deme Gábor időt kér.

11-14: Hatott az időkérés, összeszedettebbek a lányok.

14-14: Most a hazaiak szeretek 3 pontot sorozatban.

16-14: Újabb két hiba nálunk, s már a házigazdáknál az előny.

19-14: Teljesen szétestünk.

23-16: Ebben az összeállításban ez a szett már elmenőben. Időt kér a hazai csapat.

25-16: Az első szett megérdemelten a haziaké.

Röpke SE - Jászberényi RK 1-0 (25-16)

II. szett

Deme Gábor "új" csapatot küld a pályára: Brkovics, Gardovics, Mishonova, Pintér, Bleicher, Borsos. A liberó: Lékó.

2-0: Nem kezdődik jól a szett, a hazaiak nagyon belelkesedtek.

3-3: Sikerült egyenlítenünk.

4-5: Jó sánc után már vezetünk.

4-7: Egyre jobban belelendülnek a lányok. Újabb jó sánc. majd pontos ütés.

4-8: Hazai időkérés.

5-11: Tovább növeljük előnyünket. Nagy a különbség a két együttes között.

9-13: Kpaszkodnak a hazaiak, de négy pont az előnyünk.

12-18: Egyre többet kényszeríjük hibára a hazaiakat. Legutóbbi két tésük méterekkel volt hosszú. Hazai időkérés.

22-15: Gardovics ütése védhetetlen.

24-16: Brkovics nyit.

25-16: Ász értékű nyitás, egyenlítünk.

Röpke SE - Jászberényi RK 1-1 (16, -16)

III. szett

A meccs sorsáról döntő szett is 25 pontig, illetve 2 pont különbségig tart majd. Marad a kezdő hatos és a liberó is nálunk.

0-2: Pintér két pontos ütésével kezdődik a játszma.

2-3: Kapaszkodnak a hazaiak.

3-7: Alakul a különbség.

4-12: Egyre nagyobb a különbség a két együttes között.

7-16: Nincs mese, a JRK a jobb csapat.

7-18: Felőröltük a hazaiak ellenállását.

8-21: Nagyon egyoldalúvá vált a mérkőzés.

9-24: Meccslabda, Gardovics nyit.

9-25: Rossz hazai ütés, a Jászberényi RK nyerte a Röpke Kupát.

Röpke SE - Jászberényi RK 1-2 (16, -16, -9)

A látottak alapján a jászberényi csapat teljesen megérdemelten nyert meg a tornát, minden ellenfelénél jobbnak bizonyulva. Az egyetlen szettvesztés a cserék szerepeltetésének "köszönhető", akik a Miskolc ellen simán nyerte, ám a  Kecskemét ellen csak a szett közepéig tudták az ellenfélell tartani a lépést.

A Röpke Kupa végeredménye:

1. Jászberényi RK 3 győzelem 0 vereség

2. TFSE 2 győzelem 1 vereség

3. Röpke SE 1 győzelem 2 vereség

4. MVSC 0 győzelem 3 vereség.

Köszönöm figyelmüket, folytatás a jövő héten, amikor szombaton és vasárnap Gödöllőn szerepel a JRK: Az első napon az UTE és a házigazdák ellen mérkőznek majd Deme mester lányai. A vasárnapi folytatás pedig attól függ, hogy ezen a két mérkőzésen hogyan szerepel az együttes.