III. Morgen Ferdinánd Emléktor- na: vereség az Atomerőműtől

2015-09-25 10:02:54

Csütörtökön kezdődött Pakson a III. Morgen Ferdinánd Kupa, melyen a házigazdák mellett a JP-Top Cop Jászberény, a Pécs és a cseh Opava csapata vesz részt. A mieink az első napon a házigazdákkal játszottak a döntőbe jutásért és 20 pontos vereséget szenvedtek.

Repülő rajtot vett a házigazda Atomerőmű SE csapata Dramicaninék ellen, hiszen Forray Gábornak 10-2-es állásnál már a találkozó elején időt kellett kérni. Ez sem használt azonban, s az első negyed végére 14 pontra nőtt a különbség a két együttes között (28-14). A második tíz perc sokkal kiegyensúlyozottabb játékot hozott. Felváltva estek a kosarak, a különbség pedig nem változott a félidő végéig, mivel ez a negyed 20-20-as eredménnyel zárult.

A nagyszünetet követően a mieink lendültek hamarabb játékba és 48-41-re fel is zárkóztak. A paksiak azonban „felébredtek”, s a harmadik tíz perc után 11 pont volt az előnye a hazai gárdának (64-53). A záró játékrészben hiába kért időt Forray Gábor, a különbség nőtt a két együttes között. A hazaiaknál hét játékos is legalább 10 vagy több pontot szerzett, míg nálunk csak négyen jutottak legalább 10 pontig. A vége 20 pontos hazai győzelem lett.

III. Morgen Ferdinánd Emléktorna

Atomerőmű SE - J-P-TOP COP Jászberény 88-68 (28-14, 20-20, 16-19, 24-15)

Atomerőmű SE: Dunn 17/3, Medve 10/6, Barnies 12/3, Szabó Zs. 14, Rakocsevics 12 Csere: Will 11/3, Eilingsfeld 12/3, Gulyás -.

JP-Top Cop Jászberény: Caffey 9/3, Horváth Á. 17/9, Soós 10/6, Dramicsanin 13/3, Dukics 11 Csere: Cseh 6, Mándoki -, Szögi –, Blaskovits 2.

A másik elődöntőben a Pécs nem bírt az Opavával, így a csehek vívhatják majd a döntőt az Atomerőmű SE ellen, míg a PVSK és a JP-Top Cop Jászberény a harmadik helyért léphet pályára.

PVSK PANNONPOWER - BK Opava 72-85 (21-22, 19-23, 16-23, 16-17)