Hétig jutott a JFC a Nyírbátor ellen

2015-08-31 10:11:07

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának ötödik fordulójában az egy ponttal utolsó előtti Nyírbátor csapata vendégeskedett a városi stadionban. A mieinket nem hatotta meg a vendégek sanyarú „sorsa” és egy hetessel küldték őket haza.

Nem tudta felborítani a papírformát Jászberényben a nyírbátori csapat, amely a 18. percig tudta csak őrizni a gólnélküli döntetlent. Ekkor Kiss Károly talált a vendégek hálójába, s három perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn. A csapat vezetőedzőjének fia, Nicsenko Igorovics Igor szomorította el góljával a vendég szurkolókat. Egyértelmű volt a mieink fölénye, az történt a pályán, amit Ludasiék akartak.

Nem változott a játék képe a második félidőben sem. Az 57. percben ismét Nicsenko volt eredményes, majd rá hét percre Mile Krisztián volt a gólszerző (4-0). Ezt követően kicsit alábbhagyott a mieink lendülete, de csak azért, hogy az utolsó 10-12 percben ismét felpörögjenek az események. A 79. percben a negyedórával azelőtt csereként pályára lépett Tóth Attila növelte ötre a különbséget a két együttes között, s ezzel még nem volt vége a vendégek vesszőfutásának. A rendes játékidő utolsó percében Nicsenko megszerezte önmaga harmadik, csapatunk hatodik gólját. A hosszabbítás első percében pedig Tóth Attila hetedszer is a nyírbátori kapuba továbbította a labdát (7-0).

Az előzetes várakozások beigazolódtak a 90 perc során. A nyírbátoriak csak időnként tudták a lépést tartani a mieinkkel, akik nem kímélték ellenfelüket és hét gólig jutottak.

Az ötödik forduló további mérkőzésein sem született különösebb meglepetés. A nyíregyháziak és a kazincbarcikaiak, valamint a cigándiak (egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak) még 100%-osak. A tabella utolsó négy helyezettje pedig továbbra is nyeretlen.

17. DVRTK II (3-13) 0

A Cigánd SE, a Tállya KSE, a Somos SE, a Putnok FC és az Újpest FC II már volt szabadnapos, azaz egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.