Kövesse nálunk élőben a Gödöllő – JRK női röplabda negyeddöntő első mérkőzésének történéseit

2015-03-22 13:26:53

Vasárnap megkezdi két győzelemig tartó párharcát a legjobb 4 közé jutásért a TEVA Gödöllői RC és a Jászberényi RK női röplabda csapata. A párharc esélyese az alapszakaszt  harmadikként záró szomszédvári alakulat, ám lányaink nem feltartott kézzel utaznak a mai első mérkőzésre. Igaz, az előjelek nem a legjobbak, hiszen számos gond nehezítette a mieink felkészülését.

A bajnokságra való felkészülés során, majd az alapszakaszban is több mérkőzést vívott egymással a két együttes. Ezeket rendre a gödöllőiek nyerték, ám a mieink nem egy alkalommal igencsak megizzasztották esélyesebb ellenfelüket.

A mai találkozóra a házigazdák készülődhetnek nyugodtabban, hiszen nálunk a két bosnyák idegenlégiós – Gardovic és Tesevic – sérülés miatt nem léphet pályára és kérdéses Kriegel Zsófi szereplése is. Pető Tamara édesapját pénteken kísérték utolsó útjára, s kérdés, hogy ez mennyire befolyásolja majd a fiatal játékost a mérkőzés során.

Egy szó, mint száz, nem nekünk áll a zászló, ám az biztos, hogy népes szurkolótábora előtt – legalább 100-150 jászberényi szurkoló érkezése várható – nem adja majd könnyen a „bőrét” csapatunk. Lányaink nyugodtan, minden teher nélkül játszhatnak, hiszen alapvető céljukat – újoncként a legjobb  8 közé kerülés – már elérték.

Azok, akik nem tudják a helyszínen megtekinteni a találkozót, nálunk figyelemmel kísérhetik annak alakulását, hiszen élő tudósításban számolunk be a történésekről.

Női röplabda negyeddöntő – első mérkőzés

18.00 óra: TEVA Gödöllői RC – Jászberényi RK

17.10 óra: A csapatok már a pályán, megkezdődött a bemelegítés. A csarnok egyelőre még csendes, nem érkeztek meg a jászberényi szurkolók.

17-38 óra: Megérkezett a jászberényiB-közép a csarnokba. A két hazai dobosnak alaposan bele kell húzni, hogy hangosabb legyen mint a berényi szurkolók.

17.45 óra: A csapatkapitányok választottak. A nézőtéren óriási a berényi "hangfölény". Három gödöllői dobos próbálja meg felvenni a versenyt a mieinkkel.

TEVA Gödöllői RC: 3 Halla Petra, 4 Lados Szilvia, 6 Radomszki Boglárka, 7 Lutter Liza, 9 Nagy Kitti, 20 Takács Doroti, 11 Szakmáry Gréta, 13 Széles Petra, 14 Csengeri Petra, 15 Kalota Zsófia, 17 Fritz Ágnes. LIbero: 16 Kovács Adél és 18 Bánlaki Mária.

Edző: Horváth András

Jászberényi RK: 2 Kriegel Zsófia, 3 Iryna Brezgun, 4 Neizer Lili, 5 Szigediné László Rita, 6 Gulyás Vivien, 8 Orbán Ágnes, 10 Pető Tamara, 11 Pintér Andrea, 12 Kocsmár Karola, 15 Lékó Lilla, 17 Dragana Brkovics. Liberó: Deméné Fényes Zsanett.

Vezető edző: Deme Gábor.

Edző: Litkei Gábor

I. szett

Pető Tamar édesapjának halála miatt egyperces néma felállással kezdődött a találkozó.

1-0: Csengeri ejtése jó.

1-1: Lutter második nyitása hosszú.

2-1: Csengeri ütése pontos.

2-2: Pintér Andi is biztos kézzel üt.

2-3: Zavar a hazaiaknál, vezetünk.

2-4: Rossz nyitásfogadás után ismét Pintér Andi  a ponszerző.

3-4: Brkovics nyitása hosszú.

3-5: A hálónál a mieink a szemfülesebbek.

4-5: Szakmáry ütése foghatatlan.

5-5: "Lenyeljük" Csengeri nyitását.

6-5: Csengeri nyitás a hálón megpattan, nem tudjuk megmenteni.

6-6: Most nekünk segít a háló.

7-6: Pető nyitása hosszú.

8-6: Szakmáry ütése a sáncról pattan a pályán kívülre. Az első technikai időnél kettővel mennek a hazaiak.

9-6: Rossz nyitásfogadás nálubnk, Széles büntet.

9-7: Brezgun ütése ér pontot.

9-8: Brezgun okos pontot szerez.

9-9: Szakmáry ütése hosszú.

10-9: Szakmáry most pontosan üt.

10-10: Széles nyit a hálóba.

11-10: Fritz szerzi a gödöllőiek pontját.

11-11: Pintér ejt nagyszerűen.

12-11: Nagyszerű labdamenet után Szakmáry bombázza a labdát a térfelünkre.

13-11: Pető Tamarát sáncolják jól.

13-12: Centerből Pintér Andi eredményes.

13-13: Hosszún a hazai ütés, a reklamáló Horváth mesternek "üzen" a játékvezető.

14-13: Pető ezúttal sem tud túljárni a sánc eszén.

14-14: Újabb jó Pintér ejtés.

14-15: Hosszú a hazaiak ütése.

15-15: A háló segít a gödöllőieknek.

16-15: Hosszú Kriegel ütése. A második technikai szünetnél egy ponttal vezet a hazai együttes. Eddig nagyon jó a mérkőzés, a mieink remekül játszanak.

16-16: Pető Tamara a pontszerző.

17-16: Hálóba nyúltunk.

18-16: Széles megoldása pontot ér a hazaiaknak.

18-17: Hosszú labdamenet, Brezgun fejezi be, jól.

19-17: Szakmáry bombája védhetetlen.

20-17: Széles nyitás a hálóról pattan a térfelünkre, szerencsés pont. Deme Gábor időt kér.

21-17: Szkmry most is pontosan üt.

22-17: Széles bomba nyitás a 22. hazai pontot jelenti. Deme Gábor kikéri második idejét is. A szett hajrájáig együtt volt a két csapat, most a hazaiak megléptek.

22-18: Széles nyitás a hálóban.

22-19: Brezgun ütése után a sáncról pattan ki a labda.

22-20: Újra Brezgun a pontszerző. Most Horváth András kér időt.

23-20: Szakmáry óriási szerencsével szerez pontot.

23-21: Centerben verhetetlenek vagyunk, Pintér szerzi a pontot.

23-22: Rossz ütés a hazaiaktól.

24-22: Neizer nyitása hosszú. Szettlabda a hazaiaknak.

24-23: Brkovics feladása pontos, Pintér beüti.

25-23: Csengeri labdáját nem tudjuk hárítani, megnyeri az első szettet a Gödöllő.

Nagyon jó hangulatú, színvonalas mérkőzést láthatunk. Egyáltalán nem látszik, hogy az alapszakasz másodikja játszik a hetedikkel. Lányaink nagyszerűen küzdenek, nem sokon múlott, hogy ők nyerjék az első szettet. A hazaiakat többször is kisegítette a háló.

2-3: Szakmáry a hazai pontszerző.

2-4: Látványos labdamenet végén Pintér üt, jól.

2-5: Kriegel ejtése pontos.

2-6: Brkovics nyitása foghatatlan,

3-6: Sáncos pont a Gödöllőnek.

3-7: Pintér Andi centerből ismét pontosan üt.

4-7: Nem késik a válasz hazai oldalról sem.

5-7: Pintér ütése széles.

5-8: Csengeri niytása széles. Az első technikai szünetnél megérdemelten vezetünk három ponttal.

6-8: Pintér nyitása hosszú.

6-9: Csengeri üt széleset.

6-10: Brkovics szenzációs megoldása a hálónál.

7-10: Takács bobázza a térfelünkre a labdát.

7-11: Lékó Lilla szerez pontot, majd megy nyitni.

8-11: Szakmáry ütése a sáncról pattan ki.

9-11: Brezgun ütése a hálóban.

9-12: A Brkovics - Pintér duó újabb pontja.

10-12: Ki más, mint Szakmáry a hazai pontszerző.

11-12: Brezgun hibázza el az ütést.

12-12: Szakmáry nem teszi meg ugyanezt a szívességet nekünk. Etúttal Deme mester kap üzenetet a játékvezetőtől.

13-12: Pintér Andit lesáncolják. Átveszi a vezetést a Gödöllő. Deme Gábor időt kér.

14-12: Brezgunt sáncolták jól a hazaiak.

14-13: Pető Tamara a pontszerző.

15-13: Szakmáryval nem birunk.

16-13: Szakmáry a különbség a két csapat között. Vele nem birunk. A második technikai szünetben 3 pont a hazaiak előnye.

17-13: Kriegel Zsófi ütése hosszú.

17-14: Széles hibázik ziccert.

18-14: Pintér nyitása hosszú.

19-14: Csengeri ütése a 19. hazai pontot jelenti. Deme Gábor időt kér.

20-14: Széles pontosan üt.

21-14: Pető ütése hosszú.

21-15: Rontott hazai nyitás.

21-16: Rossz nyitásfogadás a gödöllőikenél.

22-16: Pető nyitása a hálóban.

22-17: Lékó Lilla remek a hálónál.

23-17: Gulyás nyitása a hálóban.

24-17: Szakmáry ütése után szettlabdája van a hazaiaknak.

25-17: Brezgunt lesáncolják, a második szett is a hazaiaké.

Érdekes játszma volt. Az elején, 12-9-ig egyértelműen a mieink játszottak jobban, de azután jött a Szakmáry show és a hazaiak fordítottak. A gödöllői 11-essel egyszerűen nem birunk. A válogatott ütő naygszerű formában játszik.

TEVA Gödöllői RC - Jászberényi RK 2-0

III. szett

1-0: Brezgun ütése széles.

1-1: Pintér Andi centerből a pontszerző.

2-1: Szakmáry minden helyzetből pontot szerez.

3-1: Petőt sáncolják le.

3-2: Pintér a pontszerző.

3-3: Brkovics nyitás is pontot ér.

4-3: Természetesn Szakmáry az újabb gödöllői pont szerzője.

4-4: Brkovics - Pintér, egyenlő.

4-5: Takács ügyetlenkedik, veeztünk.

4-6: Széles kezéről a asját térfélen landol a labda.

5-6: Csengeri bombája ér pontot.

5-7: Csengeri most nekünk szerez pontot, szervát ront.

6-7: Visszaadjuk a szervarontást, Pető hibázik.

6-8: Lámpát ér a labda, a miénk a pont. Az első techniaki szünetnél két pont az előnyünk. Hasonló volt a helyzet az előző szettben is, ám ott fordítani tudtak a hazaiak.

7-8: Csengeri üt jól a hátsó sorból.

8-8: Széles nyitásáűt néztük be.

8-9: Lékó Lilla üti be ezúttal centerből.

9-9: Ha Szakmáry, akkor pont a Gödöllőnek.

10-9: Szerencsés pont a hazaiaknak. Vezet a Gödöllő.

11-9: Sáncról pattan ki Csengeri ütése.Deme Gábor időt kér.

14-14: Kis technkia hiba után ismét itt vagyunk.

16-14: Csengeri jó nyitása után a második technikai szünetben 2 pont a házigazdák előnye, de innen még lehet fordítani. Egy szettet mindenképpen megérdemelne jól játszó csapatunk.

17-15: Egy pont ide, egy pont oda.

17-16: Kriegel ütése csorog le a sáncról. Gyerünk lányok.

18-16: Brezgun ütése nagyon hosszú.

19-16: Takács nyitását fogadja rosszul Pető.

19-17: Takács nyitása széles.

20-17: Széles blokk nélkül üthet.

21-17: Szakmáry jó megoldás természetesn pontot ér. Szerencséje is volt ennél a játéknál a hazaiaknak. Deme Gábor időt kér.

21-18: Széles nyitása a hálóban.

22-18: FRitz a pontszerző.

23-18: Hosszú ütés adnak meg a Gödöllőnek.

23-19: Kapaszkodunk.

24-19: Brezgun nyit a hálóba.

24-20: Pető szerez pontot.

25-20: Takács üti be a meccspontot.

Nagyszerű találkozó volt, dicséret illeti a mieinket is. Szakmáry és Csngeri, a két válogatott ütő döntötte el ezt a találkozót. Főleg Szakmáry ellen nem volt ellenszerünk. Nagyszerű formában játszott a hazaiak 11-se.

TEVA Gödöllői RC - Jászberényi RK 3-0

A két győzelemig tartó párharc első mérkőzését tehát az esélyesebbnek számító gödöllőiek nyerték, s így 1-0-ra vezetnek a párharcban.

Folytatás március 27-én, pénteken 18.30 órakor a Bercsényi úti játékcsarnokba. Érdemes leszz erre a mérkőzésre kilátogatni a sportbarátoknak, mert nagyszerű találkozóra lesz kilátás. A mieink minden metesznek majd, hogy kiharcolják a harmadik mérkőzés lehetőségét. Ehhez persze kell majd a teltház és a hazai hangorkán.

Köszönöm mai figyelmüket. A viszont látásra.