Kövesse nálunk élőben a Nyíregyháza – JRK bajnoki röplabdamérkőzés történéseit

2015-02-13 11:40:33

A január közepéről elhalasztott mérkőzését pótolja a mai napon Nyíregyházán a Jászberényi RK csapata. A női röplabdabajnokság régen volt már ilyen kiegyensúlyozott, hiszen az alapszakasz utolsó fordulóira sok izgalom maradt. A jászberényi lányoknak pontot, pontokat kellene szerezni közvetlen riválisuk otthonába, hogy kedvező helyzetben várhassák a bajnokság első szakaszának zárását jelentő jövő hétvégi kettős fordulóját.

A két együttes őszi, jászberényi mérkőzése igen változatos, izgalmas meccset hozott. Az első szettet a vendégek, a másodikat a Deme-csapat nyerte. A harmadik játszma ismét nyíregyházi sikert hozott, ám a mieinknek egy 25-7-es szettel sikerült az egyenlítés. A lendület azonban nem tartott ki a mérkőzés végéig, s a találkozót végül 3-2-re a nyíregyháziak nyerték.

Van tehát mért visszavágnia a mieinknek, de ez egyáltalán nem tűnik könnyű feladatnak. A nyíregyháziaknál is vannak idegenlégiósok és a csapat magyar magja is képes magas szintű teljesítményre. A mieinknél természetesen gondot okoz Gardovic kiesése, aki térdműtét előtt áll. Edzésbe állt viszont Tesevic és visszaérkezett Brezgun is Ukrajnából. Kérdés, hogy ők milyen teljesítményre lesznek képesek. Ezen a találkozón ismét Lékó Lilla lesz a liberónk, mert Deméné Fényes Zsanett nem tud a csapat rendelkezésére állni.

A Fatum-Nyírsuli – Jászberényi RK találkozó 18.00 órakor kezdődik. Nálunk folyamatosan figyelemmel kísérhetik a mérkőzés alakulását, hiszen élő tudósításban számolunk be arról.

18.00 óra: Fatum-Nyírsuli – Jászberényi RK

Bujtosi sportcsarnok

Játékvezető: Szabó Péter, dr. Árpás Krisztina

Fatum-Nyírsuli:
1 Debora Aruojo, 4 Erdős Zsófia, 6 Roma Flóra, 7 Sikos Petra, 8 Andrejkovics Alexandra, 10 Hengsperger Anna, 13 Nelmaira Valdez, 14 Natalia Akimova, 15 Vén Eszter. Libero: 2 Sitku Tamara, 11 Berényi Eszter.

Edző: Kőhalmi Richárd

Másodedző: Erdősné Balogh Erika

Jászberényi RK:
2 Kriegel Zsófiia, 3 Iryna Brezgun, 4 Neizer Lili, 5 Szigediné László Rita, 6 Gulyás Vivien, 7 Bojana Tsevic, 8 Orbán Ágnes, 10 Pető Tamara, 11 Pintér Andrea, 12 Korcsmár Karola, 17 Dragana Brkovics. Libero: Lékó Lilla.

Vezető edző: Deme Gábor

Edző: Litkei Gábor

17.01 óra: A fekete mezes nyíregyháziak érkeztek először a pályára, a mieinkre még várni kell.

17.09 óra: Megérkezetk a játéktérre a jászberényi lányok is.

17.15 óra: Mindkét csapat már melegít a háló két oldalán.

17.25 óra: A játékvezetők az igazolásokat ellenőrzik. A lelátók egyelőre nagyon üresek.

17.45 óra: Bemutatják a csapatokat. A nézőtéren továbbra sincsenek sokan.

Kezdő csapatok

Fatum-Nyírsuli: Debora Araujo, Erdős Zsófia, Roma Flóra, Sikos Petra,  Nelmaira Valdez, Vén Eszter. Lbero: Sitku Tamara

Jászberényi RK: Kriegel Zsófia, Iryna Brezgun, Bojana Tesevic, Pető Tamara, Pintér Andrea, Dragana Brkovics. Libero: Lékó Lilla.

I. játszma:

0-1: Jó a jászberényi sánc Valdezzel szemben.

0-2. Valdezt ismét lesáncoljuk.

1-2: Tesevic nyitása a hálóban.

2-2: Valdez most pontosan ütött.

3-2: Brezgun ütése hosszú.

4-2: Kriegel Zsófia szabálytalan érintése.

4-3: Hálóban az egyik nyíregyházi lány.

5-3. Araujó ütése ér pontot.

5-4: Pető Tamara a pontszerző és ő megy nyitni.

8-5: A jászberényi sácról pályán kívülre pattant a labda. Az első technikai szünetnél 3 pont a hazaiak előnye.

8-6: Brkovics fifikás megoldása ér pontot.

9-6: Nagyot küzdöttek ezért a pontért a hazaiak.

9-7: Ismét Brkovics tréfálja meg a hazaiakat.

9-8: Brezgun is pontosan üt.

10-8: Kriegel Zsófi nyitása a hálóban.

11-8: Valdez ütése pattan a sáncról a pályán kívülre.

12-8: Tesevics ütése száll pályán kívülre. Deme Gábor időt kér.

12-9: Brezgunt sáncolják, de Pető Tamar ütése már parkettet ér.

13-9: Tesevic szervál hosszút.

13-10: Brezgun bombáz a hazaiak térfelére.

14-10: Pintért egy az egyben sáncolják

15-10: Rossz nyitásfogadás.

15-11: Jó berényi sánc.

16-11: Pető Tamara ront szervát. A második időkérésnél 4 pont a hazaiak előnye.

16-12: Vén Eszter ront szervát.

17-12: Pintér Andrea nyitása is rossz!

18-12: Valdez ütött pontosan. Deme Gábor kikéri második idejét.

19-12: Hosszú labdamenet végén Sikos Petra út jól.

20-12: Újabb pontot érő nyíregyházi támadás.

20-13: Tesevic megoldása ér pontot.

20-14: Sikos Petra ütése hosszú.

20-15: Brezgun ütése a sáncról pattan pályán kívülre.

20-16: Brezgun nyitását Araujó "lenyeli". Nyíregyházi időkérés.

20-17: Technikai hiba a hazaiaknál.

21-17: Jó hazai ejtés. Akimova a pályán.

21-18: Kriegel Zsófi ütése jó.

22-18: Roma Flóra is pontosan üt.

22-19: Roma Flóra nyitása hosszú.

23-19: Valdez üt pontosan középről.

24-19: Rosszul fogadjuk Akimova nyitását.

24-20: Akimova nyitás a hálóban.

25-20: Araujó bomjávával ér véget az első szett.

Sajnos az első játékrészben sok alaphibát - nyitás rontás, rossz nyitásfogadás, hosszú ütések - vétettek a mieink, s ezt a nyíregyháziak könyörtelenül kihasználták. Ha jobban összpontosítanak Brezgunék, akkor a második szettet nyerhetik, s akkor újra egálból folytatódhat a mérkőzés.

Fatum-Nyírsuli - Jászberényi RK 1-0

II. játszma

1-0: Brezgunt sáncolták le.

1-1: Tyúklabda, amit Pintér értéksít.

2-1: Out, nem out a hazai ütés? A játékvezetők jónak látják.

3-1: Újabb hiba nálunk, hosszan tesszük át a labdát.

3-2: Pető Tamara ütése pontos.

4-2: Jó a nyíregyházi válasz.

4-3: Hosszú labdamenet nyerünk.

5-3: Pintér nyitása hosszú.

6-3: Tesevicset sáncolják a hazaiak.

7-3: Kriegel Zsófit is lesáncolják.

8-3: Brezgun ütése a hálóban. Az első technikai szünetnél 5 pont a hazaiak előnye. Alaposan fel kell javulni lányainknak, ha szorosanbbá akarják tenni a találkozó állását.

8-4: Kriegel ütése pontos.

8-5: Brezgun ütését nem tudják hárítani a nyíregyháziak.

9-5: Pető Tamara labdája a hálóban.

9-6: Tesevics a pontszerző középről.

10-6: Valdezzel nem birunk a hálónál.

11-6: Rossz nyitásfogadás után újabb hazai pont.

11-7: Brezgun üt jól.

12-7: Ismét Valdez eredményes.

12-8: Pintér Andi ejti át a nyíregyháziakat.

13-8: Pető Tamaráról pattan ki a labda.

13-9: Araujo labdája a hálóban.

14-9: Sikos Petra ütése pontos.

15-9: Araujo szerzi az újabb hazai pontot.

15-10: Pintér ütése pontot ér.

16-10: Pintér nyitása hosszú! A második technikai szünetnél már 6 pont a hazaiak előnye.

17-10: Kriegel ütése hosszú.

18-10: Araujo nyitását nézik be a mieink.

19-10: Teljes a zavar nálunk. Kriegel helyett Orbán a pályán.

19-11: Araujo nyitása a hálóban.

20-11: Orbán ütése nagoyn hosszú.

20-12: Brezgun pontos ütése.

21-12: Orbán nyitása hosszú. Cserél a nyíregyháza: Roma helyén Hensperger a pályán.

22-12: Jó hazai blokk.

23-12: Ismét jó a hazai sánc. Jászberényi időkérés.

23-13: A blokkról kipattan a laba. Visszacsere a nyíregyháziaknál. Nálunk Tesevics helyett Gulyás Vivi a pályán.

24-13: Vén ütése jó, szettlabda a hazaiaknak.

24-14: Pintér ejtése jó.

25-14: Araujo fejezi be a szettet.

Sajnos semmit sem javult csapatunk játéka, továbbra is sok a hiba. A nyíregyháziak jó átlagteljesítményt nyújtva szerzett 43 perc alatt kétszetttes előnyt.

Fatum-Nyírsuli - Jászberényi RK 2-0

III. játszma

0-1: Pintér ütését nem tudták hárítani a hazaiak.

1-1: Valdez továbbra is nagyon pontosan üt.

2-1: Pintér volt ügyetlen a hálónál.

3-1: Jó a hazai sánc.

3-2: Pintér húzza a labdát a nyíregyházi térfélre.

4-2: Vén Eszter szerez pontot.

5-2: Ismét jó a hazai sánc!

6-2: Pintér ütése hosszú.

7-2: Valdez újabb nyitását sem tudjuk jól fogadni. Deme Gábor kér időt.

7-3: Valdez nyitása hosszú.

8-3: Jó hazai ütés. Az első technikai szünetben már 5 pont a hazaiak előnye. Nagyon össze kellene kapni magát a JRK együttesének, hogy ebben a szettben visszajöjjön a meccsbe.

9-3: Valdez a 3-as vonalon túlról si nagyon jó.

9-4: Vén nyitása hosszú.

10-4: Pintér nyitás megint hosszú!

10-5: Araoju nyitása a hálóban.

11-5: Hosszú labdamenet végén Sikos Petra ütése jó. Deme Gábor másodszor kér ídőt ebben a szettben.

11-6: Tesevics ütött jól.

11-7: Kriegel ászt nyitott.

12-7: Jó hazai támadás.

12-8: Tesevics volt szemfüles a hálónál.

13-8: Erdős okos ejtése az újabb nyíregyházi pont.

14-8: Erdős nyitott ászt.

14-9: Pintér ütött jól.

14-10: Technikai hiba a hazaiaknál. Zárkózunk.

14-11: Rossz hazai nyitásfogadás. Erdős helyett Akimova a pályán.

14-12: Brezgun ütése pontos. Nyíregyházi időkérés.

14-13: Jó a PIntér-Brezgun sánc.

14-14: Zavar a hazai oldalon. Újabb nyíregyházi időkérés. Most lendületben vagyunk, csak ne törjön meg az.

14-15: Pintér ejtése után vezetünk!

15-15: Ki más, mint Valdez egyenlít.

15-16: Hálóban egy nyíregyházi játékos, ismét vezetünk. A második technikai időnél egy pont az előnyünk. Van esélyünk arra, hogy visszajöjjünk a meccsbe.

16-16: Brezgun nyitása hosszú.

16-17: Pintér újabb ejtése a hazai térfélen pattan.

17-17: Araujo ütése pontos.

17-18: Araujo nyitása hosszú.

18-18: Kriegel ütése hosszú.

19-18: Valdez szerez pontot. Deme Gábor időt kér, de sárga lapot kap, mert ideje már nyincs.

20-18: Újabb jó hazai megoldás.

21-18: Tesevics a hálóban.

21-19: Brezgun a pontszerző.

21-20: Pető labdája is a nyíregyházi térfélen pattan.

21-21: Gulyás ViVi nyitását fogadják rosszul a haziak.

22-21: Valdez parádés a hálónál.

22-22: Brezgun szerez ismét pontot.

22-23: Valdez hibázza el az ütést. Vezetünk!!!

22-24: Jó a Pintér-Brezgun sánc!! Szettlabda.

22-25: Nem értették meg egymást a hazaiak, de ez legyen az ő bajuk. Szépítettünk, visszajöttünk a meccsbe.

A szett elején egyértelmű volt a hazaiak fölénye, majd szép lassan elkezdett végre játszani a berényi csapat is. Bebizonyították a lányok, hogy tudnak küzdeni. A kérdés csak az, mi volt az első két szettben. Hasonló folytatást várunk, s egy újabb szettnyerés már azt jelentené, hogy nem megyünk haza pont nélkül.

Fatum-Nyírsuli - Jászberényi RK 1-2

IV. játszma:

0-1: Brezgun ütése pontos.

1-1: Jó a hazai támadás.

1-2: Pintér ejtése pontot ér.

1-3: Araujo ütése a hálóban.

1-4: Pintér pontos ütése után már 3 ponttal vezetünk.

2-4: Araujo ütése most pontos.

2-5: Hálóban a hazai sánc.

3-5: Most mi értünk a hálóhoz.

4-5: Brezgun fogad rosszul

4-6: Kriegelt előbb lesáncolják, de az ejtése már pontot ér.

4-7: Hosszú labdamanet Kriegel ütéssel lezárva.

5-7: Brkovics nyitása a hálóban.

6-7: Valdez üt nagyon pontosan.

6-8: Brezgun szerzi a nyolcadik pontunkat. Az eső technikai időnél tehát két pont az előnyünk, de nagyon figyelni kell a folytatásban. Gyerünk lányok, ki lehet egyenlíteni a szettek állását.

10-13: Araujo javít.

10-14: Araujo átlépett a háló alatt. Nyíregyházi időkérés.

11-14: Brezgun nyitása a hálóban.

11-15: Pető Tamara a pontszerző.

12-15: Brezgun ütése a hálóban.

13-15: Kriegel ront, Deme Gábor időt kér.

14-15: Kriegelt sáncolják.

15-15: Technikai hiba nálunk.

15-16: Hosszú labdamenet végén Bkovics okos megoldás ér pontot. A második technikai szünetnél egyetlen pont a különbség a két csapat között. Megvan az esélyünk az egyenlítésre, de még nagyon koncentrálni kell a folytatásban. Gyerünk lányok!

15-17: Brkovics nyitása remek.

15-18: Roma Flóra ütése hosszú. Erdős heléyn Akimova a nyíregyháziaknál.

16-18: Roma javítja előző hibáját.

16-19: A nyíregyházi sáncról pályán kívülre pattan a labda.

16-20: Roma Flórát Brezgun lesáncolja! Négy pont az előnyünk, amikor a nyíregyháziak ismét időt kérnek.

16-21: Újabb hosszú nyíregyházi ütés.

17-21: Roma Flóra a pontszerző senterből.

17-22: Tesevics ejtése pontos. Helyére Gulyás Vivien jön nyitni.

18-22: Akimova ravasz megoldása hazai pontot ér.

18-23: A nyríegyházi sáncról pattan ki a labda.

19-23: Roma Flóra megoldása jó.

19-24: Pintér Andi centerből a pontszerző. Játszmalabdánk van!

20-24: Arajuo ütése nagyon pontos.

21-24: Rossz nyitásfogadás. Jászberényi időkérés. Ezt a játszmát meg kell nyerni!

21-25: Kriegel Zsófi nem ad több esélyt a hazaiaknak. Kiegyenítettük a szettek állását.

Nagyot küzdöttek a lányok ebben a szettben is és megédemelte egyenlítettek. A hazaiak talán 2-0-nál elhitték, hogy már megvan a meccs. Kihagyott a figyelmük, s míg mi egyre jobban játszunk, addig ők nem találják első két szettbeni önmagukat. Remélhetőleg így lesz ez az ötödik szettben is. Az már biztos, hogy a győztes 2 pontot szerez ma, s egy pont jut a vezstesnek is.

Fatum-Nyírsuli - Jászberényi RK 2-2

V. játszma

0-1: Brkovics ász nyitásával kezdődött a játszma.

1-1: Valdez egyenlít.

2-1: Rossz feladás hálóban Tesevics labdája.

3-1: Araujo ütése védhetetlen. Deme Gábor időt kér.

4-1: VÉn Eszter verte meg a hálónál Tesevicset.

5-1: Valdezzel ismét nem birunk.

5-2: Tesevics a pontszerző.

6-2: Valdez a nyíregyháziak megmentője.

7-2: Brkovics a hálóban.

7-3: Brezgun sácol jól. Tesevics helyett Gulyás Vivi nyit.

8-3: Pintér nem figyel, könnyű hazai pont. A technikai időkérésnél 5 pont a hazaiak előnye, s ez soknak tűnik, hiszen csak 15 pontig tart az ötödik játszma.

9-3: Brkovics és Kriegel ütközik egymással, pont a hazaiaknak. Deme Gábor kikéri második idejét.

10-3: Roma Flóra sáncolja le Pintért.

11-3: A Roma-Sikos blokk is jó Petővel szemben.

11-4: Brezgun pontos ütése.

11-5: Brezgun okos megoldása újabb jászberényi pont.

12-5: Arajuo sem hibázik centerből.

13-5: Hálóban a nyíregyházi nyitás, de forgáshiba nálunk!!!

13-6: Pintér a pontszerző.

14-6: Roma megoldása jó. Meccslabda a hzaiaknak:

14-7: Kriegel ütése jó.

15-7: Pintér nyitása hosszú. Ezzel 3-2-re megnyerte a találkozót a Nyíregyháza.

Furcsa koreográfia alapján zajlott a találkozó. Az első két szettben egyértelműen jobb volt a hazai csapat. A harmadik és negyedik játszmában viszont megérdemelten nyertek a mieink, mert ellenfelük fölé kerekedtek. Amikor viszont hinni kezdtünk a győzelemben, ismét a hazaiak voltak a jobbak. összességében egy nyerhető mérkőzést veszítettünk el, de 0-2 után kevesen gondolták volna, hogy ponttal térhetünk haza Nyíregyházáról.

Fatum-Nyírsuli - Jászberényi RK 3-2

Ez az eredmény pedig azt jelenti, hogy a 6. Nyíregyházának 31, a hetedik Kaposvárnak 29, a nyolcadik Jászberényi RK-nak 28, a kilencedik MTK-nak 25 pontja van két fordulóval az alapszakasz zárása előtt. A legjobb 8 közé jutás szempontjából nagyon fontos volt, hogy ne maradjunk pont nélkül Nyíregyházán, s ez a pont még nagyon sokat érhet.

Köszönöm a figyelmüket, a viszont látásra!